Матеріали наукових конференцій
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд Матеріали наукових конференцій за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 44
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументПитання відбудови економіки України (область, місто, ОТГ) в контексті міжнародних інвестиційних стратегій відновлення(2022)Збірник містить матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Питання відбудови економіки України (область, місто, ОТГ) в контексті міжнародних інвестиційних стратегій відновлення», що відбулася 10 листопада 2022 року.
- ДокументЦифрова трансформація в економіці, менеджменті та бізнесі. Проблеми науки, практики і освіти: Матеріали ХXVІІІ міжнародної науково-практичної конференції(Видавництво Європейського університету, 2022-12-20)
- ДокументСтратегії безпеки підприємництва в умовах воєнного стану(2023)Збірник тез за матеріалами XV міжнародної науково-практичної конференції «Безпекотворення: питання теорії, практики та правові аспекти» Стратегії безпеки підприємництва в умовах воєнного стану, є узагальнюючим результатом дослідження науковців ПВНЗ «Європейський університет» та інших освітніх, наукових і практичних установ України. У збірнику тез комплексно висвітлені актуальні науково-теоретичні та практичні питання забезпечення комплексної безпеки вітчизняних господарюючих суб’єктів в умовах війни, вирішення яких ґрунтується на застосуванні інноваційних здобутків та формуванні політики створення ефективного розвитку соціально-економічного середовища та розробки нормативно-правового забезпечення їх впровадження у практичне буття. Матеріали можуть бути використані науковцями, викладачами, аспірантами, докторантами, добувачами другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, фахівцями-практиками, а також зацікавленими особами з окресленого кола проблем.
- ДокументПитання відбудови економіки України (область, місто, ОТГ) в контексті міжнародних інвестиційних стратегій відновлення(2023)Збірник містить матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Питання відбудови економіки України (область, місто, ОТГ) в контексті міжнародних інвестиційних стратегій відновлення», що відбулася 09 листопада 2023 року.
- ДокументУкраїна ХХІ століття: тенденції та перспективи розвитку(2023)Збірник містить матеріали матеріали ХХІV Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених до 32-річниці заснування Європейського університету що відбулася 12 жовтня 2023 р.
- ДокументАктуальні питання забезпечення кібербезпеки та захисту інформації: Матеріали IX Міжнародної науково-практичної конференції(Видавництво Європейського університету, 2023-05-19)
- ДокументФормування європейського освітнього простору в Україні ХХІ ст.(Видавництво Європейського університету, 2023-10-12) Хоменко О.О.Ключові слова: модернізація освіти, Закон України, європейський освітній простір, інтеграція української освіти. Модернізація української освіти в ХХІ столітті, а особливо в сучасних умовах війни з Російською Федерацією, має надважливе значення у формуванні освітнього європейського простору. Безперечно, що на ці процеси впливає і прогноз еволюції світової освіти, встановлення сучасних і перспективних тенденцій розвитку освіти в окремих країнах, в геополітичних регіонах та в глобальному масштабі загалом.
- ДокументCОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ЧИННИКИ ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ КИЇВЩИНИ(2023-10-27) Атаманська, Світлана СергіївнаСьогодні Україна перебуває у стані глибокої демографічної кризи. Зниження рівня народжуваності та підвищення рівня смертності у зв’язку з війною призвело до природного зменшення чисельності населення Київської області. Соціально-економічні зміни призвели до несприятливих умов життя. Проблемою комплексного соціального розвитку українського села залишається надто гострою й такою, що має стабільну тенденцію до покращення, а в деяких селах до подальшого погіршення. Тому сьогодні необхідна розробка та запровадження першочергових заходів щодо покращення соціальноекономічних процесів розвитку села.
- ДокументОСНОВНІ НАПРЯМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В ДІЯЛЬНОСТІ УРЯДУ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ 1918 РОКУ(Вид-во МАУП, 2023-11-28) Хоменко Олена ОлександрівнаНаціональна політика в Українській Державі 1918 р. була спрямована на забезпечення національної самостійності та реалізацію національних інтересів українців. Одним із важливих напрямів національної політики було визначення статусу української мови, яка була офіційною мовою держави і уряд П. Скоропадського доклав багато зусиль для розвитку та поширення державної мови. Ключові слова: мова, національна політика, закон, уряд П. Скоропадського, асигнування.
- ДокументTHE OPPOSITION OF SCIENTISTS ON THE ISSUE OF FALSIFICATION OF THE HISTORY OF UKRAINE BY RUSSIAN PROPAGANDA IN THE CONTEXT OF INFORMATION WARFARE(Polonia University in Częstochowa, 2023-12-07) Хоменко Олена ОлександрівнаВ умовах війни України з Російською Федерацією, яка розпочалася в 2014 та продовжується і до нині, окрім військового протистояння, важливу роль також відіграє супротив українських науковців в інформаційній російській пропаганді щодо фальсифікації або перекручуванні історичних фактів та подій історії України. Історичні фейки, які пропагує Росія за допомогою ЗМІ про: «завжди російський Крим», «на півдні України завжди був дикий степ, а цивілізацію сюди принесли росіяни», «Україну утворив Ленін на поч. ХХ ст.» та ін. має значний впливає на мислення пересічних російських та іноземних громадян, яким пропагується така дезінформація. І сьогодні це є певним викликом для національних інтересів усіх українців. Ключові слова: інформаційна війна, фальсифікація, історія України, історичні фейки.
- ДокументСУЧАСНА ТРАНСФОРМАЦІЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ: ЦИФРОВІЗАЦІЯ І ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ(АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИМИ СИСТЕМАМИ, 2023-12-15) Бобро Наталія Сергіївна
- ДокументЗНИЩЕННЯ БІБЛІОТЕЧНОГО ФОНДУ ЯК ОЗНАКА КУЛЬТУРНОГО ГЕНОЦИДУ(2024) Маслюк, Олександр ГригоровичДля початку слід визначити поняття «культурного геноциду» і суперечки, які виникають навколо цього поняття. Поняття «культурного геноциду» є предметом суперечок багатьох науковців та політиків, що є доволі зрозуміло, адже багато сучасних провідних країн займалися асиміляцією сусідніх та корінних народів. Сформовано особливості політики знищення книг і виявлено, що це ознака геноцидних дій.
- ДокументМОВНА ДЕКОЛОНІЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ В УМОВАХ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ(2024) Лановенко, В. О.; Мовчан, О. В.Тема мовної деколонізації української молоді набуває особливої актуальності в умовах російсько-української війни. Мова стала одним із центральних інструментів у боротьбі за національну ідентичність та незалежність, оскільки саме вона визначає культурну і політичну свідомість народу. Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році мовне питання перестало бути суто культурним і набуло виразного політичного характеру. Відмова від російської мови стала не лише особистим вибором, але й політичним жестом. Усвідомлення українцями себе як єдиної нації з багатою мовою, великою культурною спадщиною й визначним потенціалом створювати сучасний і конкурентоздатний культурний продукт, повчальною й складною історією, яку ще належить осмислити й передати нащадкам, відкритістю й повагою до світових релігій ще більше міцніє в годину непримиренної боротьби зі страшним злом російського фашизму.
- ДокументВПЛИВ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ НА ФОРМУВАННЯ ІДЕНТИЧНОСТІ УКРАЇНЦІВ ТА РОЗВИТОК СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ(2024) Мовчан, О. В.Формування національної ідентичності української молоді в сучасних умовах світової глобалізації, полікультурних впливів і особливо в умовах російсько-української війни (2014 – 2022) стає особливо актуальним. З одного боку, як зазначають сучасні українські науковці, відбувається стирання сформованих культурних кордонів, що полегшує молодій людині в комунікації,визначення свого місця у соціокультурному просторі та здійснення життєвого вибору. З іншого боку, на шляху міжкультурної взаємодії, зміні ціннісних орієнтацій виникають зони напружень і конфліктів. Тому й не дивно, що сучасні вчені відмічають кризу національної і національно-культурної ідентичності як на рівні окремої особистості, соціальних груп, так і в межах суспільства, що безпосередньо впливає на проблеми соціалізації сучасної молодої людини.
- ДокументВІД ЗОВНІШНЬОЇ АГРЕСІЇ ДО ВНУТРІШНЬОЇ СВОБОДИ: РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКА ВІЙНА ЯК ПОШТОВХ ВІД САМОДЕКОЛОНІЗАЦІЇ ДО ДЕКОЛОНІЗАЦІЇ УКРАЇНЦІВ(2024) Хоменко, Олена ОлександрівнаПід час російсько-української війни активніше почав проходити процес деколонізації української ідентичності. Незважаючи на процеси декомунізації, що закріплені на законодавчому рівні, викладання все більше маловідомих та достовірних фактів з історії України в освітніх закладах, зацікавленість культурою та традиціями, сам процес деколонізації українців має починатися з самодеколонізації, що означає глибоке переосмислення та відмову від нав'язаних колоніальних стереотипів та ідей, які впливали на українську свідомість протягом століть.
- ДокументРЕЛІГІЙНІ ЗМІНИ В НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ: ПРОЦЕС ДЕКОЛОНІЗАЦІЇ ТА ЙОГО ВПЛИВ(2024) Чернявський, С. В.Процес деколонізації в Україні після здобуття незалежності в 1991 році вплинув не лише на політичну та культурну сфери, але й на релігійну складову країни. Національне і духовне відродження Української держави можливе лише за умови консолідації нації навколо державотворчої ідеї. Церква як духовна та суспільна інституція має вплив на частину особистостей в напрямку виховання нової системи морально-етнічних цінностей та переконань.
- ДокументРОЛЬ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ТА ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ КЕРІВНИКІВ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЕФЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДАМИ ОСВІТИ(2024) Романенкова, О. Ю.Сучасна система освіти переживає значні трансформації під впливом глобалізаційних процесів. Зміна технологічного середовища, розвиток інформаційних технологій та інтеграція до єдиного освітнього простору висувають нові вимоги до ефективності управління освітніми закладами. Важливим елементом цього процесу є роль керівників освітніх закладів, від рівня психологічної готовності та лідерських якостей яких залежить успішність управлінських рішень та реалізація освітніх завдань. Психологічна готовність керівника до управління освітнім закладом є багатокомпонентним утворенням, що включає емоційну стійкість, здатність до адаптації та стресостійкість, мотиваційну готовність до виконання управлінських завдань, а також володіння навичками комунікації та розв'язання конфліктів. Важливим аспектом є також когнітивна готовність, що визначається здатністю керівника до швидкого освоєння нових знань та прийняття рішень в умовах змін. У контексті глобальних змін психологічна готовність стає ключовою складовою успішності керівника, оскільки дозволяє оперативно реагувати на виклики сьогодення.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »