Наукові заходи 2024 року
Постійне посилання колекції
Переглянути
Перегляд Наукові заходи 2024 року за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 28
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументCОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ НА ПРИКЛАДІ НАСЕЛЕННЯ КИЇВЩИНИ(2024) Атаманська, С. С.Повномасштабна війна в Україні – одна з найжорстокіших за останні десятиліття. Вся територія України перебуває під постійними обстрілами, ракетними та дроновими ударами, частина земель окуповані з 2014 року, частина з 2022 року. Така тривалість воєнних дій призвела як до загибелі, так і виїзду за кордон значної частини населення, знищення міст, сіл, підприємств, виробничих потужностей. Після початку повномасштабного вторгнення в Україні склалася гуманітарна катастрофа, страждають всі без винятку сфери господарства. За таких умов держава функціонує на межі своїх можливостей, активно користуючись допомогою партнерів та союзників.
- ДокументDIGITAL UNIVERSITY IN THE CONTEXT OF WA R IN UKRAINE(Liha-Pres, 2024-10-20) Бобро, Наталія СергіївнаDigital technologies are especially important in the context of the war in Ukraine when there is a need to quickly adapt the educational system to new challenges. The digital university is a new vector for the development of higher education, ensuring the continuity of the educational process even in difficult conditions. The transition from the traditional model of education to the digital one not only allows for the introduction of innovative technologies but also guarantees access to education for students from different parts of the country and the world. Distance learning, digital libraries, and interactive platforms are becoming important tools to support the learning process, ensuring mobility and efficiency in difficult times.
- ДокументVECTORS OF MODERN UNIVERSITY DEVELOPMENT(Видавництво Європейського університету, 2024-11-07) Бобро, Наталія СергіївнаThe education sector continuously evolves to train highly skilled workers who are competitive, competent, responsible, and proficient in their fields. Strategy serves as the primary driver of university development, making the selection of an appropriate strategy for growth in a changing environment a critical focus for universities.
- ДокументАктуальні питання забезпечення кібербезпеки та захисту інформації(Видавництво Європейського університету, 2024-05-17)Матеріали Х Міжнародної науково-практичної конференції “Актуальні питання забезпечення кібербезпеки та захисту інформації” 25 квітня 2024 р.
- ДокументВПЛИВ ВІЙНИ НА МОТИВАЦІЮ ПІДЛІТКІВ(2024) Полнарьова, О. Г.; Максимов, М. В.Актуальність: Початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році справив значний вплив на кожну людину в Україні і особливо на підлітків, які перебувають у критичному етапі розвитку своєї особистості та світосприйняття. Війна внесла серйозні зміни у їхнє сприйняття навчання, кар’єрних перспектив і майбутнього в цілому. Підлітки стикаються з новими реаліями, які змушують їх переосмислити свої цілі, мотивацію і цінності. Від настроїв, мотивації та пріоритетів молодих людей залежить не тільки їх особисте майбутнє, а й наступні роки нашої країни.
- ДокументВПЛИВ ВІЙНИ НА ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВʼЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ: ВИКЛИКИ ТА СТРАТЕГІЇ АДАПТАЦІЇ(2024) Панкова, Г. Ш.Повномасштабний конфлікт значно і тривало вплинув на населення України. Психічні розлади можуть проявлятися різними способами: від тривожних станів до більш серйозних розладів. Найпоширенішими проблемами психічного здоров'я є тривога, депресія та посттравматичний стресовий розлад. Під час війни цивільні особи можуть зазнавати численних травматичних переживань, таких як відчуття небезпеки, свідчення жорстокого насильства, розлука з родиною або перебування під окупацією. Крім того, вони можуть стикатися з нестачею основних ресурсів, таких як їжа, вода та медична допомога, що ще більше погіршує їхній стан. Психологічний тиск, викликаний постійним страхом та невизначеністю, може призводити до довготривалих психічних розладів, таких як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).
- ДокументВПЛИВ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ НА ФОРМУВАННЯ ІДЕНТИЧНОСТІ УКРАЇНЦІВ ТА РОЗВИТОК СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ(2024) Мовчан, О. В.Формування національної ідентичності української молоді в сучасних умовах світової глобалізації, полікультурних впливів і особливо в умовах російсько-української війни (2014 – 2022) стає особливо актуальним. З одного боку, як зазначають сучасні українські науковці, відбувається стирання сформованих культурних кордонів, що полегшує молодій людині в комунікації,визначення свого місця у соціокультурному просторі та здійснення життєвого вибору. З іншого боку, на шляху міжкультурної взаємодії, зміні ціннісних орієнтацій виникають зони напружень і конфліктів. Тому й не дивно, що сучасні вчені відмічають кризу національної і національно-культурної ідентичності як на рівні окремої особистості, соціальних груп, так і в межах суспільства, що безпосередньо впливає на проблеми соціалізації сучасної молодої людини.
- ДокументВІД ЗОВНІШНЬОЇ АГРЕСІЇ ДО ВНУТРІШНЬОЇ СВОБОДИ: РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКА ВІЙНА ЯК ПОШТОВХ ВІД САМОДЕКОЛОНІЗАЦІЇ ДО ДЕКОЛОНІЗАЦІЇ УКРАЇНЦІВ(2024) Хоменко, Олена ОлександрівнаПід час російсько-української війни активніше почав проходити процес деколонізації української ідентичності. Незважаючи на процеси декомунізації, що закріплені на законодавчому рівні, викладання все більше маловідомих та достовірних фактів з історії України в освітніх закладах, зацікавленість культурою та традиціями, сам процес деколонізації українців має починатися з самодеколонізації, що означає глибоке переосмислення та відмову від нав'язаних колоніальних стереотипів та ідей, які впливали на українську свідомість протягом століть.
- ДокументЕкономічна безпека підприємництва в умовах затяжної війни(2024)Збірник тез за матеріалами XVІ міжнародної науково-практичної конференції «Безпекотворення: питання теорії, практики та правові аспекти». Економічна безпека підприємництва в умовах затяжної війни, є узагальнюючим результатом дослідження науковців ПВНЗ «Європейський університет», інших освітніх, наукових та практичних установ України. Матеріали збірника тез доповідей комплексно висвітлють актуальні науково-теоретичні та практичні питання забезпечення економічної безпеки підприємництва в умовах затяжної війни, практичне вирішення яких ґрунтується на використанні інноваційних здобутків та формуванні політики створення ефективного механізму її забезпечення. Матеріали можуть бути використані науковцями, викладачами, аспірантами, докторантами, здобувачами другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, фахівцями-практиками, а також зацікавленими особами з окресленого кола проблем.
- ДокументЗНИЩЕННЯ БІБЛІОТЕЧНОГО ФОНДУ ЯК ОЗНАКА КУЛЬТУРНОГО ГЕНОЦИДУ(2024) Маслюк, Олександр ГригоровичДля початку слід визначити поняття «культурного геноциду» і суперечки, які виникають навколо цього поняття. Поняття «культурного геноциду» є предметом суперечок багатьох науковців та політиків, що є доволі зрозуміло, адже багато сучасних провідних країн займалися асиміляцією сусідніх та корінних народів. Сформовано особливості політики знищення книг і виявлено, що це ознака геноцидних дій.
- ДокументМОВНА ДЕКОЛОНІЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ В УМОВАХ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ(2024) Лановенко, В. О.; Мовчан, О. В.Тема мовної деколонізації української молоді набуває особливої актуальності в умовах російсько-української війни. Мова стала одним із центральних інструментів у боротьбі за національну ідентичність та незалежність, оскільки саме вона визначає культурну і політичну свідомість народу. Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році мовне питання перестало бути суто культурним і набуло виразного політичного характеру. Відмова від російської мови стала не лише особистим вибором, але й політичним жестом. Усвідомлення українцями себе як єдиної нації з багатою мовою, великою культурною спадщиною й визначним потенціалом створювати сучасний і конкурентоздатний культурний продукт, повчальною й складною історією, яку ще належить осмислити й передати нащадкам, відкритістю й повагою до світових релігій ще більше міцніє в годину непримиренної боротьби зі страшним злом російського фашизму.
- ДокументПитання відбудови економіки України в контексті міжнародних інвестиційних стратегій відновлення(2024)Збірник містить матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Питання відбудови економіки України в контексті міжнародних інвестиційних стратегій відновлення», що відбулася 07 листопада 2024 року.
- ДокументПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ КУЛЬТУРНОЇ АДАПТАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ В ШВЕЙЦАРІЇ(2024) Владімірова О. М.Ситуація війни обумовила негативний вплив на психосоціальний стан усіх громадян України та призвела до значної міграції населення України як всередині держави, так і за кордон, причому, завдяки міжнародній допомозі, біженців прийняли 44 країни світу, що наводиться у інформації Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.
- ДокументПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В ЖИТТЄВИХ СИТУАЦІЯХ СТУДЕНТАМИ ПІД ЧАС ВІЙНИ(2024) Копилова, Я. В.; Ягодзинський, С. М.В умовах сьогодення, в умовах реальної війни в Україні, коли людина розуміє, що йде загарбництво територій, майна, приниження достоїнства людей, коли вона майже щоденно стикається з ситуаціями, пов’язаними з загрозами життю та здоров’ю – сприйняття себе і свого майбутнього відбувається дещо по-іншому, ніж раніше. І бачення перспектив свого життя, можливості у прийнятті рішень у важливих життєвих ситуаціях розглядається вже через призму актуального сьогодення.
- ДокументПІДХОДИ ДО СТВОРЕННЯ СИСТЕМ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ В ОРГАНІЗАЦІЯХ(2024) Чадюк, О. М.; Абрамян, Н. Д.Від початку війни в Україні кількість травматичних подій значно зросла через воєнні дії, регулярні обстріли та супутні процеси. Це вимагає розуміння психологічних наслідків і надання підтримки тим, хто страждає від посттравматичних стресових розладів. Хоча дослідження переважно зосереджені на індивідуальній травмі, зростає увага до її групового та організаційного впливу. Організації повинні переглядати свої підходи до корпоративної культури та робити акцент на підтримці психічного здоров'я персоналу, незалежно від передбачуваності травматичних подій. Компанії несуть моральну та юридичну відповідальність за врахування психологічних потреб співробітників після травматичних подій, пов'язаних із роботою.
- ДокументРЕЗІЛЬЄНТНІСТЬ ОСОБИСТОСТІ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ(2024) Ященко, О. В.; Ягодзінський, С. М.Воєнна ситуація в Україні спричинила негативні наслідки для всіх категорій населення через втрату почуття стабільності, зміну соціального та професійного статусу, зниження рівня і якості життя, що обумовлює актуальність дослідження різних аспектів резільєнтності особистості, її здатності до подолання негативних наслідків травмівного досвіду та подальшого психологічного зростання. В цьому контексті вбачається важливим з’ясування особливостей резільєнтності студентської молоді, коли постає питання забезпечення ефективності освітнього процесу в складних умовах воєнного стану.
- ДокументРЕЛІГІЙНІ ЗМІНИ В НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ: ПРОЦЕС ДЕКОЛОНІЗАЦІЇ ТА ЙОГО ВПЛИВ(2024) Чернявський, С. В.Процес деколонізації в Україні після здобуття незалежності в 1991 році вплинув не лише на політичну та культурну сфери, але й на релігійну складову країни. Національне і духовне відродження Української держави можливе лише за умови консолідації нації навколо державотворчої ідеї. Церква як духовна та суспільна інституція має вплив на частину особистостей в напрямку виховання нової системи морально-етнічних цінностей та переконань.
- ДокументРОЛЬ ДОСЛІДНИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ У ВИВЧЕННІ ПИТАННЯ ВІЙСЬКОВОГО ШКІЛЬНИЦТВА ПІД ЧАС ПРАВЛІННЯ УРЯДУ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ 1918 Р.(Київ: ТОВ «Геопринт», 2024-05-20) Хоменко ОленаСьогодні питання військового шкільництва в Україні є актуальним компонентом у зміцненні обороноздатності країни та в переоцінці цінностей українців, зокрема у формуванні національної ідентичності. Це сприяє не лише навчанню військових навичок, а й розвитку лідерських якостей, дисципліни та відповідальності серед молоді. Військова освіта також сприяє вихованню патріотичних цінностей та готовності громадян до захисту своєї країни в разі потреби. Ключові слова: військове шкільництво, уряд Української Держави 1918, освіта.